Iisalmen kaupungin talous

 

Kaupungin palveluihin vaikuttavat oleellisesti verotulojen ja valtionosuuksien kehitys.

Mikä on Iisalmen tuloveroprosentti?

Miltä näyttää kuluvan vuoden talousarvio tai edellisen vuoden tilinpäätös?

Tältä sivulta löydät vastaukset ym. kysymyksiin.
 

Yhteystiedot

Ikonen Timo

hankinta- ja logistiikka-asiantuntija (kaupungin hankintavastaava)
Pohjolankatu 14
040 830 2794
timo.ikonen@iisalmi.fi

Korhonen Anne

taloussihteeri (myyntireskontra/ perintä-asiat)
Pohjolankatu 14
040 830 2702
anne.korhonen@iisalmi.fi

Lappi Timo

talouspäällikkö (kaupungin vakuutusasiat, teknisen toimialan talousvastaava)
Pohjolankatu 14
040 588 9025
timo.lappi@iisalmi.fi

Marin Marja

talouspäällikkö (sivistys- ja hyvinvointialan talousvastaava)
Pohjolankatu 14
040 543 4920
marja.marin@iisalmi.fi

Martikainen Marja-Leena

talousjohtaja
Pohjolankatu 14
040 154 7622
marja-leena.martikainen@iisalmi.fi

Miettinen Leena

rahoitus- ja maksuliikenneasiantuntija
Pohjolankatu 14
040 661 3484
leena.miettinen@iisalmi.fi

Niva Pasi

tietohallintokoordinaattori
Pohjolankatu 14
040 670 0037
pasi.niva@iisalmi.fi

Nuutinen Niina

taloussihteeri (ostolaskut)
Pohjolankatu 14
040 653 1289
niina.nuutinen@iisalmi.fi

Rönkkö Teija

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
Pohjolankatu 14
040 489 4982
teija.ronkko@iisalmi.fi

Säisä Tarja

kirjanpitopäällikkö
Pohjolankatu 14
040 661 2874
tarja.saisa@iisalmi.fi

Ulmanen Tarja

taloussihteeri (osto- ja myyntilaskut)
Pohjolankatu 14
040 661 2328
tarja.ulmanen@iisalmi.fi