Varhaiskasvatustoimistossa Riistakatu 13, on aloittanut 1.8.2017 varhaiskasvatuksen palveluohjaajana Marjatta Miettinen puh. 040 660 8891. Palveluohjaaja vastaa varhaiskasvatuksen asiakaspalvelusta lasten haku-ja sijoittamisasioissa kunnallisessa sekä yksityisessä varhaiskasvatuksessa.
 

Iisalmessa yksityisen varhaiskasvatuksen kuntalisän maksaminen päättyy 31.7.2017 ja sen jälkeen perheet voivat hakea palveluseteliä yksityiseen varhaiskasvatukseen "Sähköinen asiointi ja lomakkeet-sivulla".

 

Iisalmessa varhaiskasvatusta tarjoavat myös yksityiset päiväkodit, yksityiset ryhmäperhepäiväkodit sekä yksityiset perhepäivähoitajat.


 

                    Palvelusetelin sääntökirja.pdf


Yksityiset päiväkodit

Varhaiskasvatuksen palveluohjaaja
Marjatta Miettinen
puh. 040-660 8891
marjatta.miettinen@iisalmi.fi

 

Päiväkoti Hepokatti
Salmenrannantie 37 B
74510 PELTOSALMI
puh. 050 353 7048
paivakoti.hepokatti@gmail.comPalvelusetelin sääntökirja.pdf


Päiväkoti Kissanpäivät
Kirkonsalmentie 29
74120 IISALMI
puh. 050 568 9547

paivakoti.kissanpaivat@gmail.com

 

Runnin Kartanonmäen päiväkoti
päiväkodinjohtaja
Sini Rantonen
Runnintie 462
74595 RUNNI
puh. 020 792 0488
paivakoti@)runninkartanonmaki.fi


Päiväkoti Ruskolinna
päiväkodinjohtaja
Tuula Rissanen
Huotarintie 15
74150 IISALMI
puh. 050  302 0519
rissanen.tuula@gmail.com

Päiväkoti Tuike
Eteläinen puistoraitti 2
74100 IISALMI
puh. 040 1391764
puh. 040 5133552
paivakoti.tuike(at)gmail.com
http://sites.google.com/site/paivakotituike

PikkuKengurun Koti Oy
Luuniemenkatu 3
74100 IISALMI
puh. 040 163 0247
paivakoti(at)pikkukengurunkoti.fi

www.pikkukengurunkoti.fi/ 

Ryhmäperhepäiväkodit

Yksityinen ryhmäperhepäiväkoti Nuppula
Pöllösenlahdenkatu 7
74130 IISALMI
puh. 044 2599967
sami.rytk@gmail.com

Yksityinen ryhmäperhepäiväkoti Päivänsäde                    Lappetelänkyläntie 70                            74550 PÖRSÄNMÄKI                            Puh. 045 809 5252  ryhmispaivansade@gmail.com

Yksityinen ryhmäperhepäiväkoti
Ryhmis Nallekarhu

Välimäenkuja 33
74100 IISALMI
Puh.0400 371 606
hilkka.katainen@hotmail.com

Yksityinen ryhmäperhepäiväkoti
Päivänhelmi

Päiviönkatu 26 B 13
74100 Iisalmi
044 3330297/Hanne Repo
040 7075512/Pauliina Kananen
hanne.repo86@gmail.com

Yksityinen ryhmäperhepäiväkoti
Pampulat

Partalantie 4
74100 IISALMI
puh. 044 362 6391
aila.aulakoski@luukku.com



 

Perhepäivähoito

Yksityiset perhepäivähoitajat :

Sirpa Islander-Eskelinen
Madesalmentie 901
74420 Hernejärvi
sirpa_islander@luukku.com
puh. 040 9134983


Marita Juntunen
Honkakoskentie 1507
74140 Iisalmi
marita.juntunen@hotmail.com
puh. 050 5321553


Saila Luoma
Pesolanniementie 138
74595 Runni
puh. 046 5325717


Kokkonen Marjut
Joutsenjoentie 14 a
74100 Iisalmi
marjut.kokkonen@suomi24.fi
puh. 044 3580966


Voutilainen Katja
Latukankatu 5
74130 Iisalmi
katja76@hotmail.fi
puh. 044 297 8407



Tiia Mönkkönen
Jännekatu 1
74120 Iisalmi
tiia.monkkonen@gmail.com
puh. 050 4009111


Maire Halonen
Honkakoskentie 2291 A
74100 Iisalmi
puh. 050 3280681

Sirkka Heikkinen
Linkinlahdenkatu 10 B 6
74130 IISALMI
puh.050 3581021
sirkka.heikkinen@gmail.com

Outi Moilanen
Kivimäentie 76
74160 Iisalmi
puh. 0504062795
outi.moilanen12@gmail.com